Individuální vzdělávání (domškolkáči)

Nabízíme individuální vzdělávání, jako alternativu k docházce do mateřské školy. Vaše dítě se tak může na vstup do školy připravovat doma, v komunitní školce nebo v jiném zařízení nezapsaném v rejstříku MŠMT a zároveň splnit legislativou daný povinný předškolní ročník.

Jak to u nás funguje?

  • Individuální vzdělávání v MŠ nevyžaduje vyjádření PPP. Stačí dopředu oznámit svůj záměr ředitelce mateřské školy (napište nebo zavolejte) a při zápisu podat písemné oznámení individuálního vzdělávání, kterou Vám pošleme předem nebo dáme k dispozici vytištěnou u zápisu.
  • Jednou ročně, konkrétně v listopadu, se s Vámi a Vaším dítětem potkáme u nás v mateřské škole. Ověření probíhá formou rozhovoru s rodiči a respektujícího pozorování dítěte při hře s nabídnutými aktivitami, které si volí dle svého zájmu a hraje si s nimi během rozhovoru. Není nutné nic připravovat ani se jakkoliv stresovat. Pokud nám však budete chtít přinést nějaké výtvory dítěte, budeme rádi. Naším cílem je příjemná atmosféra bez tlaku na dítě i rodiče. Ověření provádí ředitelka MŠ, která je zároveň speciální pedagožka a není tak problémem přijmout k individuálnímu vzdělávání ani dítě se speciálními potřebami. 
  • Termín ověření se snažíme přizpůsobit Vašim potřebám. Vypisujeme dva dny a Vy se sami přihlásíte, prostřednictvím rezervačního systému (jako na zápis) na Vám vyhovující termín a čas. Pokud se ve vypsaných termínech nemůžete dostavit, kontaktujete nás a společně s pokusíme najít jiný.

Výhody individuálního vzdělávání u nás:

  • Jsme rodiče domškolkačky a budoucí domškolačky: Téma domškoláctví je nám osobně blízké, proto chceme v rámci naší školky poskytovat, podobně smýšlejícím rodičům, respektující prostředí ke splnění zákonné povinnosti předškolního vzdělávání.
  • Individuální přístup: Nabídneme Vám náš obsah vzdělávání předškoláka, který si sami přizpůsobíte potřebám a zájmům Vašeho dítěte.
  • Pohodové prostředí: Ověření probíhá s respektem k dítěti a jeho potřebám, zcela bez stresu a jakéhokoliv tlaku.
  • Spolupráce s rodiči: Pokud budete potřebovat, jsme připraveni Vám poradit se vzděláváním Vašeho dítěte a jeho přípravou na školu.
  • Možnost docházky na kroužek pro předškoláky: I děti, které se u nás vzdělávají individuálně, mají otevřené dveře na našem kroužku pro předškoláky – ZDE
  • Dostupnost: Individuální vzdělávání je dostupné pro všechny děti bez ohledu na jejich bydliště. 

Individuální vzdělávání je u nás podloženo smluvně – smlouva obsahuje dohodu, že v případě, že si rodič v průběhu roku individuální vzdělávání rozmyslí, není u nás možné (až na výjimky, kdy máme aktuálně volné místo) přijmout toto dítě k denní docházce. Domškolkáče přijímáme nad kapacitu třídy MŠ. Totéž platí v případě, že se rodič s dítětem nedostaví (ani v náhradním termínu) k ověření a individuální vzdělávání je ukončeno ze strany MŠ (legislativou daný postup). V tuto chvíli je náš smluvní vztah ukončen a dítě musí nastoupit k denní docházce v jiné MŠ. Toto ale neplánujeme, protože si myslíme, že se dá vždy domluvit na vyhovujícím termínu osobního setkání u nás ve školce. Myslíme si ale, že je fér tu rovnou napsat, jak to máme. 

Pokud máte zájem o individuální vzdělávání v naší MŠ, kontaktujte nás a probereme všechno, co Vás zajímá a nebo se rovnou přihlaste k zápisu ZDE

4845
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram