Michaela Kurzová

Pedagožka – průvodkyně dětí

Rádi bychom vám představili naši novou kolegyni Michaelu, která je čerstvou posilou našeho týmu. Michaela absolvovala střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku a svůj profesní život zahájila ve školním roce 2023/2024 v mateřské škole, která pracuje podle programu Začít spolu. Jako mladá a dynamická pedagožka přináší do naší školky svěží vítr plný energie a nových nápadů.

Vždycky jí zajímalo téma výchovy a vzdělávání dětí, a tak volba školy byla jasná. Ráda se v této oblasti učí nové informace a zjišťuje různé pohledy na věc. V práci s dětmi vidí velký smysl, a tak trochu i svoje poslání. V naší mateřské škole chce získávat nové znalosti a zkušenosti a rozvíjet se v Montessori pedagogice.

Mimo své nadšení pro výchovu a vzdělávání předškolních dětí se Michaela věnuje také tvůrčímu psaní, čtení seberozvojové literatury, fantasy a dětských knih, které ji inspirují nejen k práci, ale také k jejímu snu jednou psát vlastní dětské knihy. Již nyní sbírá dětské knížky, které ji zaujmou, pro své budoucí děti i jako inspiraci ke svému psaní.

Michaela je kreativní a neustále se s nadšením učí nové věci. V poslední době ji zaujalo vaření a pečení, stejně jako tvorba různých pomůcek do školky a výroba dárků. Její největší vášní je však chov zvířat – má doma dva pudlíky, chová potkany, myšky, africké šneky, baví jí také akvaristika a celkově se hodně zajímá o chov zvířat a jejich welfare.

Michaela ovládá hru na klavír i kytaru a ráda zpívá. Díky své trpělivosti, empatii a přátelskému přístupu dokáže vytvářet ve třídě příjemnou atmosféru, kde se děti cítí dobře a s nadšením se učí nové věci. Její smysl pro humor a kreativita přinášejí do výuky zábavu a inovativní přístupy.

Michaela má jasnou vizi neustále se zlepšovat a rozvíjet své dovednosti, aby se stala tou nejlepší učitelkou, kterou děti milují a která je inspiruje na jejich cestě poznání.

Má ráda přírodu a podzim a všechno s ním spojené.

Odborné vzdělání, kurzy a semináře, které Michela absolvovala:

• Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb – obor Předškolní a mimoškolní pedagogika
  • Dvouleté děti a vytváření podmínek a rituálů pro jejich vzdělávání
  • Wellbeing zvýšení smysluplnosti a životní pohody učitelů
  • Kurz tvůrčího psaní
  • Turistický kurz
  • Kurz bruslení na ledu
  • Plavecký kurz

Profesní zkušenosti Michela získávala v průběhu studia a v rámci zaměstnání na těchto pracovištích:

• Odborná pedagogická praxe v MŠ PALETKA
  • Odborná pedagogická praxe v MŠ Velvary