Stravování

STRAVA

Naše školka disponuje pouze výdejnou jídla, což znamená, že nevaříme, ale jídlo denně dovážíme ze školní jídelny ZŠ A MŠ Třebízského.

Obědy i svačiny dováží naše provozní pracovnice, která ráno doveze ranní svačiny a v poledne doveze teplý oběd a odpolední svačinu.

V případě, že je třeba jídlo doohřát, nepoužíváme mikrovlnnou troubu, ale využíváme horkovzdušné trouby s funkcí ohřevu nebo ohřevu na vařiči. Zastáváme názor, že mikrovlnné trouby jídlo znehodnocují, a proto je ve školce (ani doma) nepoužíváme.

Celodenní strava splňuje podmínky spotřebního koše.

PITNÝ REŽIM

Základem pitného režimu ve školce je voda, která je k dispozici po celý den – filtrovaná (Brita). Během letní sezóny mají děti možnost si do vody přidat citron, mátu, šalvěj, šťávu (podle toho, co zrovna máme – nabídka se řídí přáním dětí). V zimě je zase možnost si dát teplý čaj – ovocný, bylinkový, roibos nebo kakao.

Během letního období si děti nosí do školky batůžek s lahví na pití, kterou si každý den, před pobytem venku, plní vodou (pokud jsme na školkové zahrádce, děti se chodí napít dovnitř).

JÍDELNÍČEK

Aktuální jídelníček je k dispozici na nástěnce u schodiště.

V jídelníčku jsou uvedeny alergeny, které jsme povinni dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům uvádět. Kompletní tabulka alergenů je k dispozici na nástěnce u schodiště, kde je i jídelníček. Měla by to být pomoc u jídel, kde není technologický postup běžně známý, i když většinu obsažených alergenů v našich jídlech je každý, kdo občas vaří, schopen identifikovat sám.

JAK TO U NÁS CHODÍ S JÍDLEM A PITÍM

Děti si jídlo berou samostatně, podle svých potřeb a preferencí. Pokud jíst nechtějí, nejedí.

PLATÍ U NÁS PRAVIDLO: Co si nandáš, to sníš – chceme, aby děti pracovaly s odhadem, mají možnost si přidávat. Pokud chce dítě jen ochutnat, nandá si jen lžičku, ochutná a buďto talíř odnese nebo si jde nandat více.

Do pitného režimu motivujeme, pití připomínáme a nabízíme.

PRAVIDLA PRO ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Odhlašování stravy řešte výhradně s pedagogy ve třídě – osobně, telefonicky nebo písemně (sms, Whats App, e-mail).

Stravu lze odhlásit vždy do 11.00 hodin V PRACOVNÍ DEN PŘED plánovanou absencí (chci odhlásit středu – lze to udělat nejpozději v úterý do 11.00, chci odhlásit pondělí – lze to udělat nejpozději v pátek do 11.00 hod. atp.). Stejně tomu je v případě, že stravu potřebujete zase nahlásit, když se ruší předchozí omluva ve školce (dítě nakonec přijde).

Po stanoveném čase již není možné stravu odhlásit ani nahlásit. Není možné do školky vnášet vlastní stravu, a to ani výjimečně! V případě potřeby vlastního stravování (dieta) je toto podmíněno potvrzením od lékaře a donášením jídla v jídlonosičích určených na potraviny a řádně označených jménem dítěte a uvedením o jaké jídlo se jedná (dopolední svačina/oběd/odpolední svačina).

Neodhlášená a neodebraná strava je účtována v plné výši, bez nároku na náhradu.

4062
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram